Sıkça Sorulan Sorular

Katılım bankalarında açılabilen ve istenildiğinde kısmen veya tamamen geri çekilebilme özelliği taşıyan ve karşılığında hesap sahibine herhangi bir getiri ödenmeyen vadesiz fonların oluşturduğu hesaplardır.

Katılım Bankacılığı Prensiplerine göre Karz akdi üzerine kuruludur. Karz akdi; tüketim ödüncüdür. Para ya da mislî bir malı (mislî mal: piyasada benzeri bulunabilen mallar) fazlalık talep etmeden ödünç vermeye karz denir. Karz akdi ile borç veren kişi, verdiği borcu dilediği zaman geri talep edebilir.

Bankamızda sadece TL, USD, EUR ve Altın cinsinden vadesiz hesap açabilirsin.

Her para cinsi için en fazla 1 adet Vadesiz Hesabın olabilir. Bu doğrultuda da, TL Vadesiz Hesabın müşteri olma işlemi sonrasında zaten açılmış olacağı için, Hesap aç menüsünden yeni bir TL Vadesiz hesap açamazsın. Hesap aç menüsünden sadece USD, EUR ve Altın vadesiz hesap açabilirsin.

USD, EUR ve Altın Vadesiz Hesaplarını Hadi üzerinden, hesap detay sayfasından kapatabilirsin. TL Vadesiz hesabını ise bu menüden kapatamazsın. TL Vadesiz Hesabının kapanması, hizmet alımının sona ermesi anlamına geldiğinden ilgili işlem için çağrı merkezine ulaşman gerekmektedir.

Vadesiz Hesap açmak çalınma ve kaybolma riskine karşı güvence altına girmeni sağlar ve seni nakit taşıma riskinden kurtarır. Vadesiz Hesabını kullanarak bankacılık işlemlerini HADİ üzerinden rahatlıkla yapabilir, otomatik ödeme talimatı verebilir ve nakit taşımak zorunda kalmadan ödemelerini gerçekleştirebilirsin.

Şu an sadece TL’ni transfer edebilirsin. USD, EUR ve Altınını transfer edebilmen için çalışmalarımız devam etmektedir.

Tasarrufların katılım bankacılığı prensipleri doğrultusunda, faizsiz bankacılık anlayışı çerçevesinde sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerinin finansmanında değerlendirildiği ve gelirinin banka ile hesap sahibi arasında kar zarar ortaklığı çerçevesinde paylaşıldığı bir hesap türüdür. Bu nedenle de hesap açıldığı anda vade sonunda ne getiri elde edileceği belli değildir.

Vadeli Hesap (Katılma hesabı); Mudarebe akdi üzerine kuruludur. Mudarebe akdi; taraflardan birinin parasını, diğerinin ise o parayı çalıştırmak yönünde ki emeğini ortaya koyması ve paranın çalıştırılması sonucu elde edilen karın taraflar arasında en başta belirlenen kar paylaşım oranı üzerinden bölüşülmesi anlaşmasıdır.

Hesap detaylarım menüsünden vade başlangıç ve bitiş tarihlerini görüntüleyebilirsin.

Sadece TL para cinsiyle açılabilmektedir. USD, EUR ve Altın cinsinden Vadeli Hesap şu an açılamamaktadır. Açılabildiğinde seni ayrıca bilgilendireceğiz. Bizi takip etmeye devam et 😊

Kar Paylaşım Oranı; kar zarar ortaklığı çerçevesinde toplanan fonların hesap sahipleriyle bankamız arasında paylaştırılacağı orandır. Örneğin; %90’a %10 paylaşım oranıyla açılmış bir katılma hesabı için, vade sonunda elde edilen karın %90’ı müşteriye, %10’u bankamıza kalacaktır. Bu %90 kar paylaşım oranı ile ne kadar getiri elde edilebileceği vade başında bilinmemektedir.

Vadeli hesabın açıldığı anda geçerli olan kar paylaşım oranın, vade bitimine kadar aşağı veya yukarı yönlü olması fark etmeksizin değiştirilemez.

Vadeli Hesap asgari hesap açılış tutarı 2.500 TL’dir.

Kapatılmayan Vadeli Hesaplar, vade günlerinde aynı vade gün sayısı ile ve yenileme tarihinde geçerli olan kar paylaşım oranı üzerinden otomatik olarak tekrar yenilenir.

Vadeli Hesabının vadesinden önce, asgari hesap açılış tutarının altına inmemek kaydıyla, para çekebilirsin. Hesapta asgari bulunması gereken tutar 2.500 TL’dir. 2.500 TL’nin altına inecek şekilde vadeli hesabından bir işlem yapman durumunda vadeli hesabın kapanarak kalan bakiye TL vadesiz hesabına aktarılacaktır.

Vadeli hesabından direkt para çıkışı olacak bir işlem yapılamamaktadır. Örneğin; EFT, Havale, Fatura Ödemesi vb işlemlerini Vadeli Hesabından gerçekleştiremezsin. İlgili işlem için vadeli hesabında bulunan ihtiyaçların için kullanacağın bakiyeni önce vadesiz hesabına alman gerekmekte ve işlemi vadesiz hesabından yapmalısın.

Vadeli hesaplarına hesap açılış günü ve vade günlerinde ilave para yatırılabilirsin. Vade ortasında para ekleme yapılamamaktadır.

Vadeli hesaplarını sadece 7 gün, 32 gün, 46 gün, 62 gün, 92 gün ve 181 gün olarak açabilirsin.

Vadeli Hesap kapama yapmak için, öncelikle Hadi içerisinde; HESAP/KART menüsü içerisine giriş yap, Sonrasında ise Hesap Detay Menüsünden; Hesap İşlemlerine tıklayarak “Hesabını Kapat” seçeneği üzerinden kapatma işlemini gerçekleştirebilirsin.

Vadeli ve Vadesiz hesaplarının toplamının, 650.000 TL’ ye kadar olan kısmı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesi altındadır.

Vadeli hesabına verilen kar payı, vade gün sayın ile ilişkilidir. En az 7 günlük Vadeli Hesap açabilirsin. Örneğin 7 günlük bir Vadeli Hesap açman durumunda, 7 günün sonunda kar payın hesabına geçecektir.

Vadeli hesabını açtığın gün ve vade günlerinde Vadeli Hesabının üzerine para ekleme yapabilirsin.

7, 32, 46, 62 ve 92 günlük açılmış Vadeli Hesaplar için, vade sonunda hesaba yatan kar payının %7,5’i, 181 günlük vadeli hesaplar için ise %5’i stopaj olarak kesintiye uğrar.

Evet. Asgari hesap açılış tutarı olan 2.500 TL’ye kadar kısmi çekim yapabilir veya istediğinde tamamen kapatabilirsin.

Hayır. Vadeli Hesabına alacağın getiri yapılacak yatırımlar sonucunda elde edileceği için vade günü gelmeden belli değildir.

18 yaşından küçük kişilere bankamızda hesap açılamadığı için çocuğuna ait bir müşteri numarası altında Vadeli Hesap açılamamaktadır.

Evet. Asgari hesap açılış tutarı olan 2.500 TL’ye kadar kısmi çekim yapabilir veya istediğinde tamamen kapatabilirsin.

Vadeli hesabında kalan tutar üzerinden kâr alırsın. Kısmi çekim yaptığın tutar için kâr alamazsın.

Evet. En fazla 15 adet Vadeli hesap açabilirsin.

Sadece Hadi üzerinden Vadeli Hesap açabilirsin. Çağrı merkezimiz üzerinden vadeli hesap açamazsın.

Vadeli hesap açtığınız gün yatırdığınız birikiminiz, aynı gün yatırıma yönlendirilemeyebilmektedir. Bu nedenle bir zarar oluşmasını engellemek adına, mevzuatın da belirttiği şekilde ve diğer banka örneklerinde de olduğu gibi, vadeli hesaplarda 1 iş günü valör uygulanmaktadır. Fakat bu sadece hesap açılışında geçerlidir. Vade yenilemenizde tekrardan bir valör uygulanmamaktadır.

Bankamızda bulunan Danışma Komitesi tüm ürün işleyişlerimizi incelemekte ve süreçte uygunluklarına göre ilerlenmektedir. Vadeli (Katılma Hesap) ürünümüze ait icazet belgesine de web sitemizdeki ürünlerimiz sekmesinden; Katılma Hesabı ürün detayına giderek; ürünümüze ait icazet belgesini inceleyebilirsiniz. Dilersen buraya tıklayarak da Vadeli Hesap ürünümüzün icazet belgesine ulaşabilirsin.

Güncel Kar Paylaşım oranlarımızı öğrenmek için tıkla.

Hadi Gold’a üye olarak A101, English Home ve Eve’de Hadi Kredi Kartın ile yapacağın harcamalarda kampanya şartları kapsamında nakit iade kazanırsın. Sen de hemen ömür boyu ücretsiz Hadi Kredi Kartına başvur, harcadıkça kazanmaya başla!

Belirlediğin ekstre kesim gününde ekstren kesilir ve ilgili dönemde yapmış olduğun harcamalar kartına borç olarak yansıtılır. Ekstren kesildiğinde ödemeni Hadi’den kolayca yapabilirsin. Ayrıca yurt içi ATM’lerden borç ödeme işlemini yapabilir veya başka banka hesabından kredi kartına ödeme yapabilirsin.

Hadi Kredi Kartını teslim aldıktan sonra “Kart Ayarları” menüsünden “Şifre Belirle” butonu ile 4 haneli şifreni belirleyebilirsin. Yeni şifreni kullanarak Hadi Kredi Kartın ile yapacağın ilk fiziksel işlemini temaslı ve şifreli yapman gerekmektedir.

Hadi uygulamasını indirip, müşteri olma adımlarını tamamladıktan sonra Hadi uygulamasına giriş sağlayıp ana sayfada bulunan "Limitini Öğren" seçeneğinden başvurunu yaparak başvuru sonucunu anında öğrenebilirsin.

Limit başvurunun değerlendirmesi tamamlandığında 0850 399 36 36 numaralı hattımızdan Hadi Çağrı Merkezi sana ulaşacak ve işlemini tamamlayacaktır.

Hadi üzerinden tek başvuru yaparak hem Hadi Veresiye, hem de Hadi Taksitli alışveriş limiti için başvurmuş olursun. Başvurun değerlendirme sistemimiz tarafından olumlu sonuçlanırsa, sana özel limitlerini anında öğrenebilirsin.

Hem Hadi Veresiye, hem de Taksitli alışveriş limitin 1 ay süreyle geçerlidir. Sana özel tanımladığımız limitleri, geçerlilik tarihine kadar ister tek seferde, istersen farklı zamanlarda kullanabilirsin.

Limit değerlendirmesi tahsis politikamız çerçevesinde belirlenen kurallar doğrultusunda otomatik olarak yapılıyor. Ayrıca limit artış başvurusu yapmana gerek bulunmamaktadır.

Hadi Veresiye alışveriş ve Hadi Taksitli alışveriş limitlerini senin için ayrı olarak kullanabileceğin limitler olarak tanımlıyoruz. Böylece bir limitinden yaptığın harcama yaptığında, diğer limitini etkilemiyor.

Hadi Veresiye alışveriş limiti, tüm A101 ve English Home mağazalarında kullanabileceğin ve belirlediğin ödeme gününde ödemelerini yapabileceğin, sana özel tahsis edilmiş bir limittir.

Hadi Taksitli alışveriş limiti, taksitli satışı olan mobilya, televizyon, buzdolabı, tablet ya da elektrikli küçük ev aletleri gibi ürünleri tüm A101'lerden ve anlaşmalı olduğumuz markalardan, taksitli olarak satın alabileceğin sana özel tahsis edilmiş limittir.

Hadi Veresiye alışveriş limitini A101 ve English Home mağazalarından yapacağın bütün alışverişlerin için kullanabilirsin

Hadi Taksitli alışveriş limitini, gıda ürünleri hariç, A101, English Home gibi anlaşmalı olduğumuz mağazalardan elektrikli küçük ev aletleri, elektronik eşya, mobilya vb. kategorilerdeki harcamalarını taksitli olarak gerçekleştirmek için kullanabilirsin.

Hadi Taksitli alışveriş limitin ile yapacağın alışverişlerde taksit sayısı, satın alacağın ürünün niteliğine göre değişir. Taksit sayılarına ilişkin sınırlar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belirlenmektedir.

Hadi Veresiye ve Hadi Taksitli alışveriş limiti ile yapacağın alışverişlerinde tahsis ücreti ödemezsin.

Kullandığın Hadi Veresiye alışveriş limiti için ödeme gününü başvurun sırasında kendin belirlersin. Ödeme yapmayı seçtiğin günde, ay içinde kullandığın Hadi Veresiye limitin ve bu harcamaların üzerinden oluşan kar tutarı ile KKDF ve BSMV'nin tamamını ödemen gerekmektedir. Hadi Veresiye için ödeme tarihini Hadi uygulaması içinden dilediğin zaman sonraki aylarda geçerli olacak şekilde değiştirebilirsin.

Hadi Taksitli ile yaptığın alışverişine ait taksit adedin alışverişin öncesinde gösterilmekte olup alışverişin sonrasında taksit sayısını arttıramazsın.

Hadi Veresiye ve Hadi Taksitli alışveriş limitlerini şu an için tüm A101 ve English Home mağazalarında kullanabilirsin.

Hadi Veresiye alışveriş limiti ekstrende gösterilen geri ödeme tutarın, ekstrenin oluşturulduğu tarihe kadar geçen gün baz alınarak yaptığın harcamalar ve bu harcamalar üzerinden harcamana ait kar oranı ile KKDF ve BSMV tutarları dahil edilerek hesaplanmaktadir.

Hadi Veresiye veya Hadi Taksitli alışveriş limitini kullanabilmek için herhangi bir fiziki forma imza atmana gerek yok. Sözleşmelerini limite başvuru yaptıktan sonra, limitlerin gördüğü anda hemen onaylayabilirsin. Bu şekilde onay vermezsen de ilk veresiye/taksitli kullanımında ilgili krediye dair dokümanları bir defaya mahsus onaylaman gerekir.

Temmuz 2024 öncesi yapılan her harcama için onayladığın sözleşmelere Krediler>Kredi Detaylarım>İlgili Kredi Seçimi>Kredi Sözleşmeleri üzerinden ulaşabilirsin. Temmuz 2024 sonrası tek sözleşmeye onay vererek ilerleyeceğin için, ana menüde sol üst köşede bulunan Profil>Sözleşmeler butonlarına basarak tüm kredi sözleşmelerinize ulaşabilirsin.

Güncel toplam borç bilgini Hadi uygulamasında "Kredilerim>Kredi Detaylarım>İlgili Kredi seçimi" ile her zaman görebilirsin.

Hadi Veresiye alışveriş limitin ile ekstre dönemi içerisinde gerçekleştirdiğin harcamalar toplanarak harcama adedi ve harcama tutarı olarak toplu şekilde ekstrende gösterilmektedir. Güncel toplam borç bilgini uygulama içinden "Kredilerim" menüsünden her zaman görüntüleyebilirsin.

Tahsis politikamız çerçevesinde belirlenen kurallar doğrultusunda periyodik olarak limit değerlendirilmesi yapılmaktadır. Limitin bu nedenle düşmüş olsa bile ilerleyen dönemlerde ödeme alışkanlığına bağlı olarak limitlerin düzenli olarak sürekli gözden geçirilmektedir.

Başvurunun değerlendirmesi devam etmekte olup, başvuru sonucun hakkında seni mutlaka bilgilendireceğiz.

"Erken kapama" işlemi ile kalan anapara borcunu tek seferde ödeme yaparak, planlanan vadeden önce kullanmış olduğun limiti kapatabileceğin ödeme seçeneğini ifade eder. Erken kapama tutarı günlük olarak hesaplanmaktadır. Erken kapama indirimin hesaplatılarak, kapama işlemini Hadi uygulaması ana sayfası üzerinden "Kredilerim >Kredi Detaylarım> İlgili Kredi Seçimi> Ödeme Seçenekleri > Erken Kapama" adımlarını takip ederek kolayca yapabilirsin.

Hadi Veresiye alışveriş limiti / Hadi Taksitli alışveriş limiti başvurularını, kredi değerlendirme kriterlerimiz doğrultusunda sonuçlandırılmaktadır. Maalesef başvuruna şu an için olumlu yanıt veremiyoruz. Limit atama kontrollerimiz sürekli devam ettiğinden ilerleyen dönemlerde güncel bilgilerine göre başvurunu tekrar değerlendireceğiz.

Hadi Veresiye / Hadi Taksitli alışveriş limitin için seçmiş olduğun ödeme gününe kadar ödemeni gerçekleştirmezsen, gecikme oranı üzerinden ödeme yapman gerekir. Gecikme durumunda ödeyeceğin tutar, sözleşmende belirtilen esaslara göre hesaplanır. Detaylar sözleşmende yer almaktadır.

İade etmek istediğin ürün, iade koşullarını sağlıyor ise satın aldığın ürüne ait iade işlemlerini alışveriş fişi ile birlikte tüm A101 veya English Home mağazalarından gerçekleştirebilirsin. İade işlemi sonrası Hadi Veresiye alışveriş limitine veya Hadi Taksitli alışveriş limitine, ürünün iade tutarına bağlı olarak tutar iadesi yapılıyor olacaktır.

İade etmek istediğin ürün, iade koşullarına uygunsa, ürünü fişiyle beraber satın aldığın A101 mağazalarına götürerek 14 gün içinde iptal/cayma hakkını kullanabilirsin. Ürün/ürünlerini iade ettiğin taktirde kullanmış olduğun Hadi Veresiye alışveriş limitin veya Hadi Taksitli alışveriş limitin iptal/iade olacaktır.

İade etmek istediğin ürün, iade koşullarına uygunsa, ürünü fişiyle beraber satın aldığın A101 veya English Home mağazalarına götürerek 14 gün içinde iptal/cayma hakkını kullanabilirsin. Ürün/ürünlerini iade ettiğin taktirde kullanmış olduğun Hadi Veresiye alışveriş limitin veya Hadi Taksitli alışveriş limitin iptal/iade olacaktır.

Ürününü, satın aldığın fişi ile birlikte satın aldığın mağazadan iade ettiğinde Hadi Veresiye / Hadi Taksitli Alışveriş limitin de kapatılır. Eğer kullandığın Hadi Veresiye / Hadi Taksitli Alışveriş limitin için ödeme yaptıysan, Hadi hesabına iade tutarı ödemesi otomatik olarak yapılır.

Hadi Veresiye /Hadi Taksitli Alışveriş limitin için ödeme gününü başvurun sırasında kendin belirlersin. "Ödeme günü değişikliği" işlemini Hadi ana sayfanın altındaki “Krediler” menüsüne tuşlayarak “Ödeme Günü” seçeneğinde yazan “Güncelle” butonuna basıp istediğinizi tarihi seçerek yapabilirsin. Ödeme günü değişikliğinden, mevcut kredilerin etkilenmemektedir. Yeni kullanacağın kredilerinin ödemelerini yeni seçtiğin ödeme gününde yapmaya başlayabilirsin. Ödeme günü değişikliği, bir yıl içerisinde en fazla 3 kere yapılabilmektedir.

Yapılandırma ve ödeme planı değişikliği işlemleri hakkında detaylı bilgiye 0850 399 36 36 nolu Hadi Müşteri Hattı'nı arayarak ulaşabilirsin.

Ödemelerini Hadi uygulaması üzerinden yapabilirsin. Ayrıca hesabında para yoksa, tüm A101 mağazalarından TOMBank cari hesabına ücretsiz para yatırıp, Hadi uygulamasından kredi ödemelerini yapabilirsin.

Vefat durumunda kanuni varislerin 0850 399 36 36 numaralı hattımızdan Hadi Çağrı Merkezi'nin arayarak; veraset belgesi, imzalı dilekçe ve varis kimlik fotokopisinin mail yolu gönderilmesi için destek alması gerekmektedir. Sonrasında yapılacak kontroller ile kanuni varis isen tarafına ayrıca detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

Hadi Taksitli alışveriş limitine ait ödeme planı detaylarına Hadi uygulaması üzerinden "Krediler > Kredi Detaylarım >İlgili Kredi Seçimi> Kredi Özeti> Detaylı Ödeme Planı" adımlarını takip ederek kolayca ulaşabilirsin.

Hadi olarak bireysel tüketici kredileri kapsamında ürün finansmanı hizmeti sağlamaktayız. Kredilerimiz nakit kredi olmayıp, satın alınmak istenen ürüne özel sunulan bireysel finansman ürünleridir.

Veresiye ürününde iki ay erteleme süresi, “harcama tarihi” bazında 45 ila 75 gün arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Yakın zamanda operatör değilikliği yaptıysan bu sorunla karşılaşman normaldir. Hadi canlı destek veya Müşteri Hattı'na bağlanarak sorununu hızlıca giderebilirsin.

Güvenlik sorusu ve kart bilgileri ile Hadi şifreni güncelleyebilirsin. Buna ek olarak hesabını yükselten banka müşterileri çipli yeni TC kimlik kartı ile de şifrelerini güncelleyebilirler.

Şifre oluşturma kurallarına (Ardışık -123456- veya tekrar eden sayılar -111222- bulunmamalı) uyduğundan eminsen Hadi canlı destek veya Müşteri Hattı'na ulaşarak destek alabilirsin.

Fatura ödeme sırasında veya fatura kaydetme adımında otomatik ödeme talimatı ver butonuna tıklayarak verebilirsin.

Kayıtlı faturalar içerisinde otomatik ödeme talimatı ver seçeneğini kapatarak iptal edebilirsin.

Hadi uygulaması üzerinden fatura ödeme ücretsizdir, A101 kasalarında ise işlem ücreti alınır.

Bazı kurumlarda faturanızın kapanması 24 saat sürebilmektedir. Faturanız kapandığında sana bilgilendirme mesajı göndereceğiz.

Fatura kurumu kaynaklı kısa süreli teknik aksaklıklar yaşanabilmektedir, kısa bir süre sonra tekrar deneyebilirsin.

Müşteri hattından aynı gün talep ettiğin iptallerde kurumun onay vermesi durumunda para iadesi alabilirsin.

Ay boyunca en fazla 30 adet fatura sorgulama ve 20 adet fatura ödeme yapabilirsiniz.

Son ödeme tarihi yaklaşan faturaların için seçtiğin kanallardan bildirim alabilirsin. Dilediğinde bu bildirimleri kapatabilirsin.

Hadi bakiyen yeterli ise A101 noktalarından yaptığın harcamaları QR ile ödemek için; Hadi uygulaması ana sayfasında yer alan "QR ile Öde" alanını seçip, ekranda oluşan QR kodu kasada okutarak ya da işlem referans kodunu söyleyerek ödemeni tamamlayabilirsin.

QR ile yaptığın ödemelerin iptal/iadesi için harcama yaptığın üye işyerine iptal/iade talebini ileterek işlemini başlatabilirsin.

Hadi uygulaması içerisinden ana sayfada yer alan Hesap/Kart seçeneği seçilir. Açılan ekranda Kartlarım alanına giderek Kartı İptal Et seçeneği ile kartını tamamen kapatabilirsin.

İade süresi harcama yaptığın üye işyerine göre yaklaşık 12 gün sürebilmektedir. İade işlemin üzerinden 12 gün geçtiyse Hadi Çağrı Merkezini arayarak talebini iletebilirsin.

Harcamalarının iptal/iade talepleri için sana gönderilecek formu doldurduktan sonra imzalayıp destek@tombank.com.tr e-posta adresine iletmen gerekmektedir. Sürecini tamamlandığında Hadi Müşteri Hattı ekiplerimiz tarafından bilgilendirileceksin.

Teknik sebeplerden dolayı ekleyememiş olabilirsin, Hadi Mastercard ayarlarından tekrar deneyebilirsin.

A101, English Home ve Eve alışverişlerinde geçerli nakit iade kampanyalarından yararlanabilemek için Hadi'nin nakit iade kazandıran sadakat programı "Hadi Gold" üyesi olmalısın. Bazen işlem yoğunlu nedeniyle nakit iadenin yatması 24 saate kadar sürebilir. 24 saat içinde yatmazsa bizimle Hadi Müşteri Hattı üzerinden iletişime geçebilirsin.

A101 meyve sebze alışverişlerinde geçerli nakit iadeler alışverişini takip eden 24 saat içinde hesabına yüklenir.

Hadi Gold, ilk 3 ay deneme süreci boyunca ücretsizdir. Devam eden dönemler için aylık 5 TL'dir.

Hadi Gold, Hadi'nin müşterilerine A101, English Home ve Eve gibi markalarda %10'a varan nakit iade fırsatları ile harcadıkça kazanma imkanı sunduğu özel bir sadakat programıdır.

Hadi Birlikte grup kurup arkadaşlarını davet edebildiğin veya arkadaşının davet ettiği gruba dahil olabildiğin ücretsiz bir kampanya programıdır. Hadi Birlikte'de o ayki hedefleri grupça beraber tamamlayıp ödülleri birlikte kazanabilirsiniz.

Hadi Birlikte'ye istediğin kişiyi davet edebilirsin. Davet ettiğin kişi Hadi'li olduktan sonra gruba dahil olabilir. Unutma grubunda en fazla 5 kişi olabilirsiniz.

Hadi Birlikte'de o ay içinde hak kazandığınız kazanımlar sonraki ayın 5'inde hesabınıza yatırılır.

Hadi Birlikte grubunu değiştirmek istersen değiştirebilirsin ancak yılda 2 kez değişiklik hakkın var.

Gruba girişler anında yapılırken çıkışlar dönem sonu yapılır. Dolayısıyla gruptan ayrılan kişilerin ilgili kampanya dönemindeki aksiyonları grup hedefine katkı sağlar.

Evet, gruptan ayrılan kişiler de dönem boyunca grupta kaldıkları için dönem içindeki kampanyalardan kazanç elde edebilir.

Hadi'nin ana sayfasındaki A101 Hadi alanına tıklayarak A101 Hadi uygulamasına erişebilir, ekranın alt menüsündeki A101 QR Kodum alanından QR kodu üretip A101 mağazalarında kullanabilirsin. Ayrıca kasiyere Hadi ile ödeme yapmak istediğini ileterek A101 Hadi kampanyalarına ek olarak Hadi kampanyalarının avantajlarından da aynı anda yararlanabilirsin.

Hadi'nin ana sayfasındaki A101 Hadi alanına tıklayarak A101 Hadi uygulamasına ulaşabilirsin. Güncel A101 Hadi kampanya bilgileri A101 Hadi alanında yer alıyor.

Hadi uygulaması içerisinde Para Çek seçeneğini seçerek, açılan ekrandan "A101'lerden QR ile" seçeneğini seçmelisin. A101'i seçtiğinde Hadi hesabında yer alan bakiye tutarını geçmeyecek şekilde çekmek istediğin tutarı girip ekranda oluşan QR kodu kasada okutarak ya da işlem referans kodunu söyleyerek nakit çekim işlemini gerçekleştirebilirsin.

Kredi kartı ile yapılan yüklemelerde nakit çekim işlemi yapılamaz, işlemini yapabilmek için "nakit çekilebilir bakiyenin" yeterli olduğundan emin olmalısın. Ana sayfadan bakiyeni kontrol edebilirsin.

Evet, para çekme işlemini ATM'lerden Hadi Mastercard ile 7/24 ve tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsin. Ayrıca A101 Mağazalarından çalışma saatleri içerisinde para çekme işlemini kasalardan gerçekleştirebilirsin.

İş günlerinde ve EFT saatleri içerisinde yapılan işlemler aynı gün içerisinde hesabına geçer.

Para gönderme limitin hesap doğrulama seviyene göre değişiklik gösterir. Uygulama içerisindeki Profilim adımından görüntüleyebilirsin.

Kredi kartı ile yapılan yüklemelerde para transferi ve nakit çekim işlemi yapılamaz, işlemini yapabilmek için "nakit çekilebilir bakiyenin" yeterli olduğundan emin olmalısın. Ana sayfadan bakiyeni kontrol edebilirsin.

Uygulama üzerinden başka Hadi hesaplarına ücretsiz bir şekilde para gönderebilirsin.

Hadi uygulaması içerisinde ana sayfada yer alan "Para Yükle" seçeneğini seçip, açılan menüden "A101"'i seçmelisin. A101'i seçtiğinde ekranda oluşan QR kodu QR kodu kasada okutarak ya da işlem referans kodunu söyleyerek, yatırmak istediğin tutarı nakit olarak kasaya ödeyip Hadi hesabına para yükleyebilirsin.

Hadi hesabına bankadan para yüklemek için açıklama alanına cep telefonu numaranı girmelisin. Eğer havale ile yükleme yaptıysan 5 dakika içerisinde, EFT ile yükleme yaptıysan en fazla yarım saat içerisinde yüklediğin tutarı hesabında görebilirsin. EFT ile yüklemelerinde iş günü değilse veya EFT saatini geçtiyse ertesi iş günü Hadi hesabına ulaşır. EFT/Havale bilgilerinde eksiklik var ise tutar, gönderim yaptığın banka hesabına geri gönderilmiş olabilir.

Hadi uygulamasına şimdilik sadece kendi adına kayıtlı Banka/Kredi Kartlarından yükleme yapabilirsin.

Hadi uygulamasına kayıt olduğun isim ile Masterpass'e eklemiş olduğun kart üzerinde yer alan isim aynı olmalıdır.

Hadi hesabının kayıtlı olduğu cep telefonu numarasına kayıtlı bir Masterpass hesabının olduğundan eminsen, 0850 399 36 36 Çağrı merkezimizi arayıp şikayeti iletebilirsin.

Hadi Numarası seni tanımamız için sana özel verdiğimiz kimsede olmayan benzersiz bir kimlik numarasıdır. Bütün şikayetlerini bu numara ile hızlıca çözebilirsin.

Hadi uygulaması içerisinden Profil alanını seçerek, Hesap alanı altında yer alan Kişisel Bilgiler seçeneği ile kayıtlı e-posta adresini güncelleyebilirsin.

İşlem limitlerinin yükselmesi için uygulama ana sayfasındaki ‘Hesabını Yükselt’ butonu üzerinden hesabını yükseltmen gerekiyor.

TL, döviz/altın ve vadeli hesaplarındaki bakiyeyi sıfırlayıp kredi ve kredi kartı ödemelerini tamamladıktan sonra 0850 399 36 36 Hadi Destek Hattı’ndan bize ulaşıp hesap silme talebini iletebilirsin. Talebine istinaden, gerekli incelemeler tamamlandıktan ve sürece engel bir durum olmadığı tespit edildikten sonra hesabın hızlıca silinir.

 • "Veresiye Alışveriş Limiti", anlaşmalı işyerlerinden yapmış olduğun alışverişlerini 2 ay öteleyerek şimdi al sonra öde hizmetinden faydalandığın, sana özel bir alışveriş limitidir.
 • "Taksitli Alışveriş Limiti" ise tüm taksitlendirilebilir ürünlerden yapacağın alışverişlerini bol taksit ve avantajlı kar oranı seçenekleriyle kolayca ödemeni sağlar.

 • Sana özel ve sürekli geçerli* olacak Veresiye ve Taksitli Alışveriş limitlerine sahip olursun.
 • Hadi Veresiye ile şimdi alıp, 2 ay sonra ödeyebilirsin!
 • Hadi Taksitli Alışveriş Kredisi bol taksitlerle alışverişi kolaylaştır,
 • Hadi Kredilerim ile kart limitin sana kalır, yaptığın alışveriş yüzünden kart limitin kapanmaz.
 • Tüm kredi ödemelerini kendi seçtiğin günde yaparsın.
 • Tüm işlemlerini dijital ortamda ve kasada QR kod okutarak, çok kısa bir süre içinde kolayca tamamlayabilirsin.

*Atanan limitler bireysel kredi skorunuz değişmedikçe olumsuz yönde değişmez, kredi ödemelerinizin sağlıklı olarak devam ettiği dönemler boyunca daha üst limitler sunulabilir.

 • Hadi uygulaması üzerinden telefon numarasını bildiğin kişilere ücretsiz, hızlıca para gönderebilirsin.
 • Para transferi işlemlerini dilediğin banka üzerinden IBAN ile gerçekleştirebilirsin.

Hadi, Turgut Aydın Holding bünyesindeki T.O.M. Bank'a ait bir uygulamadır.

Ana sayfada yer alan ‘Şifremi unuttum’ butonuna tıklayarak önceden belirlediğin güvenlik sorusunu cevaplayabilir ya da e-posta adresine sıfırlama bağlantısı göndererek Hadi uygulamasına tekrar giriş yapabilirsin.

Hadi uygulamasını kullanmak için bir yaş sınırı yoktur. Ancak Hadi Mastercard sahibi olmak için 15, İsmine Özel Hadi Mastercard sahibi olabilmek için ise 18 yaş sınırı vardır.

Hadi uygulamasına, banka hesabından, ATM'lerden veya tüm A101 mağazalarından tamamen ücretsiz bir şekilde para yükleyebilirsin. Kredi kartından yapılan yüklemelerde ise komisyon bedeli bulunmaktadır.

Tam Onaylı Hesap sahipleri A101 kasalarından ayda 10.000 TL’ye kadar para çekebilir.

Ücretler ve limitler sayfasından tüm limitlere ulaşabilirsiniz.

Şu an A101 mağazalarında fatura ödeme işlemleri gerçekleştirilemiyor. Kısa süre içinde, ufak bir ücret karşılığında A101 mağazalarında fatura ödemek mümkün olacak.

Hadi Hesap Kartı’nı A101 kasalarından veya uygulama üzerinden temin ettikten sonra Hadi uygulaması üzerinden aktive ederek kullanmaya başlayabilirsin.

Hadi Hesap Kartı, ismine özel Hadi Hesap Kartı ve Hadi Sanal Kart olmak üzere her karttan 1 adet olacak şekilde toplam 3 karta sahip olabilirsin.

Hadi Hesap Kartı ile A101’lerden yapacağın tüm alışverişlerde nakit para kazanabilirsin.

Hadi Hesap Kart’ın 100 TL’lik bir fiyatı var. Fakat Hadi uygulaması üzerinden kartı aktive ettiğinde aynı gün içerisinde 50 TL hesabına aktarılacaktır. A101, English Home ve EVE mağazalarından Hadi Hesap Kartınla yapacağın harcamalarda aylık 2.000 TL’ye varan nakit iade kazanma fırsatı da seni bekliyor.

Hadi Gold, Hadi uygulaması üzerinden kampanyalardan yararlanabileceğin, kazanç sağlayabileceğin özel bir üyelik programıdır.

Lansmana özel, müşterilerimizin Hadi Gold'un sunduğu tüm avantajları deneyimleyebilmesi için ilk 3 ay tamamen ücretsizdir. 3. ayın sonunda ise üyeliğin ayda 5 TL ücret ile devam edecektir. Deneme süresi bittikten sonra, Hadi Gold üyelik dönemi içinde Hadi Mastercard’ınla restaurant ve kafede 150 TL ve üzeri alışveriş yaptıysan bir sonraki ay 5 TL üyelik ücreti ödemezsin.

Hadi Gold sekmesinin altında üyelik bilgilerim kısmına tıklayarak açılan ekrandan üyeliğini iptal edebilirsin.

A101’lerde geçerli kampanyaları görmek için Hadi uygulamasını indirebilir veya web sitemizdeki Kampanyalar kısmına göz atabilirsin.

Hadi uygulaması üzerinden ismine özel Hadi Banka Kartı'na ücretsiz başvurabilir, kartını tüm yurt içi, yurt dışı ve internet harcamalarında güvenle kullanabilirsin. Ayrıca tüm A101, Eve ve English Home mağazalarından İsimsiz Hadi Hesap Kartı satın alabilir ve kartını ücretsiz olarak kullanmaya hemen başlayabilirsin.

Hadi Banka Kartı'nın temassız özelliği sayesinde ödeme işlemlerini şifreye ihtiyaç duymadan temassız olarak hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsin.

Hadi Banka Kartı'nı kullanmak için ek ücret ödemezsin ve yurt içi ve yurt dışındaki tüm ortak ATM’lerden 7/24 para çekebilir veya para yatırabilirsin.

Veresiye veya Taksitli Alışveriş limitlerinde harcama yaptıktan sonra, kredi ödemelerin için seçtiğin günde borcunu ödemen gerekir. Bu ödeme Hadi hesabındaki bakiyenden otomatik olarak tahsil edilir.

Aylık taksit ödemeleri ve erken kapama ödemeleri bu şekilde yapılabilir.

Yakın zamanda operatör değilikliği yaptıysan bu sorunla karşılaşman normaldir. Hadi canlı destek veya Müşteri Hattı'na bağlanarak sorununu hızlıca giderebilirsin.

Güvenlik sorusu ve kart bilgileri ile Hadi şifreni güncelleyebilirsin. Buna ek olarak hesabını yükselten banka müşterileri çipli yeni TC kimlik kartı ile de şifrelerini güncelleyebilirler.

Şifre oluşturma kurallarına (Ardışık -123456- veya tekrar eden sayılar -111222- bulunmamalı) uyduğundan eminsen Hadi canlı destek veya Müşteri Hattı'na ulaşarak destek alabilirsin.

Hadi Numarası seni tanımamız için sana özel verdiğimiz kimsede olmayan benzersiz bir kimlik numarasıdır. Bütün şikayetlerini bu numara ile hızlıca çözebilirsin.

Hadi uygulaması içerisinden Profil alanını seçerek, Hesap alanı altında yer alan Kişisel Bilgiler seçeneği ile kayıtlı e-posta adresini güncelleyebilirsin.

İşlem limitlerinin yükselmesi için uygulama ana sayfasındaki ‘Hesabını Yükselt’ butonu üzerinden hesabını yükseltmen gerekiyor.

Hadi uygulaması içerisinde ana sayfada yer alan "Para Yükle" seçeneğini seçip, açılan menüden "A101"'i seçmelisin. A101'i seçtiğinde ekranda oluşan QR kodu QR kodu kasada okutarak ya da işlem referans kodunu söyleyerek, yatırmak istediğin tutarı nakit olarak kasaya ödeyip Hadi hesabına para yükleyebilirsin.

Hadi hesabına bankadan para yüklemek için açıklama alanına cep telefonu numaranı girmelisin. Eğer havale ile yükleme yaptıysan 5 dakika içerisinde, EFT ile yükleme yaptıysan en fazla yarım saat içerisinde yüklediğin tutarı hesabında görebilirsin. EFT ile yüklemelerinde iş günü değilse veya EFT saatini geçtiyse ertesi iş günü Hadi hesabına ulaşır. EFT/Havale bilgilerinde eksiklik var ise tutar, gönderim yaptığın banka hesabına geri gönderilmiş olabilir.

Hadi uygulamasına şimdilik sadece kendi adına kayıtlı Banka/Kredi Kartlarından yükleme yapabilirsin.

Hadi uygulamasına kayıt olduğun isim ile Masterpass'e eklemiş olduğun kart üzerinde yer alan isim aynı olmalıdır.

Hadi hesabının kayıtlı olduğu cep telefonu numarasına kayıtlı bir Masterpass hesabının olduğundan eminsen, 0850 399 36 36 Çağrı merkezimizi arayıp şikayeti iletebilirsin.

İş günlerinde ve EFT saatleri içerisinde yapılan işlemler aynı gün içerisinde hesabına geçer.

Para gönderme limitin hesap doğrulama seviyene göre değişiklik gösterir. Uygulama içerisindeki Profilim adımından görüntüleyebilirsin.

Kredi kartı ile yapılan yüklemelerde para transferi ve nakit çekim işlemi yapılamaz, işlemini yapabilmek için "nakit çekilebilir bakiyenin" yeterli olduğundan emin olmalısın. Ana sayfadan bakiyeni kontrol edebilirsin.

Uygulama üzerinden başka Hadi hesaplarına ücretsiz bir şekilde para gönderebilirsin.

Hadi uygulaması içerisinde Para Çek seçeneğini seçerek, açılan ekrandan "A101'lerden QR ile" seçeneğini seçmelisin. A101'i seçtiğinde Hadi hesabında yer alan bakiye tutarını geçmeyecek şekilde çekmek istediğin tutarı girip ekranda oluşan QR kodu kasada okutarak ya da işlem referans kodunu söyleyerek nakit çekim işlemini gerçekleştirebilirsin.

Kredi kartı ile yapılan yüklemelerde nakit çekim işlemi yapılamaz, işlemini yapabilmek için "nakit çekilebilir bakiyenin" yeterli olduğundan emin olmalısın. Ana sayfadan bakiyeni kontrol edebilirsin.

Evet, para çekme işlemini ATM'lerden Hadi Mastercard ile 7/24 ve tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsin. Ayrıca A101 Mağazalarından çalışma saatleri içerisinde para çekme işlemini kasalardan gerçekleştirebilirsin.

Hadi'nin ana sayfasındaki A101 Hadi alanına tıklayarak A101 Hadi uygulamasına erişebilir, ekranın alt menüsündeki A101 QR Kodum alanından QR kodu üretip A101 mağazalarında kullanabilirsin. Ayrıca kasiyere Hadi ile ödeme yapmak istediğini ileterek A101 Hadi kampanyalarına ek olarak Hadi kampanyalarının avantajlarından da aynı anda yararlanabilirsin.

Hadi'nin ana sayfasındaki A101 Hadi alanına tıklayarak A101 Hadi uygulamasına ulaşabilirsin. Güncel A101 Hadi kampanya bilgileri A101 Hadi alanında yer alıyor.

Hadi Birlikte grup kurup arkadaşlarını davet edebildiğin veya arkadaşının davet ettiği gruba dahil olabildiğin ücretsiz bir kampanya programıdır. Hadi Birlikte'de o ayki hedefleri grupça beraber tamamlayıp ödülleri birlikte kazanabilirsiniz.

Hadi Birlikte'ye istediğin kişiyi davet edebilirsin. Davet ettiğin kişi Hadi'li olduktan sonra gruba dahil olabilir. Unutma grubunda en fazla 5 kişi olabilirsiniz.

Hadi Birlikte'de o ay içinde hak kazandığınız kazanımlar sonraki ayın 5'inde hesabınıza yatırılır.

Hadi Birlikte grubunu değiştirmek istersen değiştirebilirsin ancak yılda 2 kez değişiklik hakkın var.

Gruba girişler anında yapılırken çıkışlar dönem sonu yapılır. Dolayısıyla gruptan ayrılan kişilerin ilgili kampanya dönemindeki aksiyonları grup hedefine katkı sağlar.

Evet, gruptan ayrılan kişiler de dönem boyunca grupta kaldıkları için dönem içindeki kampanyalardan kazanç elde edebilir.

A101, English Home ve Eve alışverişlerinde geçerli nakit iade kampanyalarından yararlanabilemek için Hadi'nin nakit iade kazandıran sadakat programı "Hadi Gold" üyesi olmalısın. Bazen işlem yoğunlu nedeniyle nakit iadenin yatması 24 saate kadar sürebilir. 24 saat içinde yatmazsa bizimle Hadi Müşteri Hattı üzerinden iletişime geçebilirsin.

A101 meyve sebze alışverişlerinde geçerli nakit iadeler alışverişini takip eden 24 saat içinde hesabına yüklenir.

Hadi Gold, ilk 3 ay deneme süreci boyunca ücretsizdir. Devam eden dönemler için aylık 5 TL'dir.

Hadi Gold, Hadi'nin müşterilerine A101, English Home ve Eve gibi markalarda %10'a varan nakit iade fırsatları ile harcadıkça kazanma imkanı sunduğu özel bir sadakat programıdır.

Hadi uygulaması içerisinden ana sayfada yer alan Hesap/Kart seçeneği seçilir. Açılan ekranda Kartlarım alanına giderek Kartı İptal Et seçeneği ile kartını tamamen kapatabilirsin.

İade süresi harcama yaptığın üye işyerine göre yaklaşık 12 gün sürebilmektedir. İade işlemin üzerinden 12 gün geçtiyse Hadi Çağrı Merkezini arayarak talebini iletebilirsin.

Harcamalarının iptal/iade talepleri için sana gönderilecek formu doldurduktan sonra imzalayıp destek@tombank.com.tr e-posta adresine iletmen gerekmektedir. Sürecini tamamlandığında Hadi Müşteri Hattı ekiplerimiz tarafından bilgilendirileceksin.

Teknik sebeplerden dolayı ekleyememiş olabilirsin, Hadi Mastercard ayarlarından tekrar deneyebilirsin.

Hadi bakiyen yeterli ise A101 noktalarından yaptığın harcamaları QR ile ödemek için; Hadi uygulaması ana sayfasında yer alan "QR ile Öde" alanını seçip, ekranda oluşan QR kodu kasada okutarak ya da işlem referans kodunu söyleyerek ödemeni tamamlayabilirsin.

QR ile yaptığın ödemelerin iptal/iadesi için harcama yaptığın üye işyerine iptal/iade talebini ileterek işlemini başlatabilirsin.

Hadi uygulaması üzerinden fatura ödeme ücretsizdir, A101 kasalarında ise işlem ücreti alınır.

Bazı kurumlarda faturanızın kapanması 24 saat sürebilmektedir. Faturanız kapandığında sana bilgilendirme mesajı göndereceğiz.

Fatura kurumu kaynaklı kısa süreli teknik aksaklıklar yaşanabilmektedir, kısa bir süre sonra tekrar deneyebilirsin.

Müşteri hattından aynı gün talep ettiğin iptallerde kurumun onay vermesi durumunda para iadesi alabilirsin.

Ay boyunca en fazla 30 adet fatura sorgulama ve 20 adet fatura ödeme yapabilirsiniz.

Son ödeme tarihi yaklaşan faturaların için seçtiğin kanallardan bildirim alabilirsin. Dilediğinde bu bildirimleri kapatabilirsin.

Fatura ödeme sırasında veya fatura kaydetme adımında otomatik ödeme talimatı ver butonuna tıklayarak verebilirsin.

Kayıtlı faturalar içerisinde otomatik ödeme talimatı ver seçeneğini kapatarak iptal edebilirsin.

Hesaplarının güvenliğini en üst seviyede tutmak bizim için önemli. Bu yüzden yasal mevzuat uyarınca Hadi ve Hadi Kredi hesaplarını ayrı olarak oluşturuyoruz.

Telefonununuz uygulama mağazasından Hadi uygulamasını indirip, üyeliğinizi yaptıktan sonra Hadi Veresiye uygulamasına giriş sağlayıp, ana sayfada bulunan "Limitini Öğren" seçeneğinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru işlemi bittikten hemen sonra hem Hadi Veresiye limitinizi, hem de Hadi Taksitli Kredi limitinizi anında öğrenebilirsiniz. Size özel tanımlanan Hadi Veresiye limitiniz ve Hadi Taksitli Kredi limitiniz 1 ay süreyle geçerlidir.

Limit değerlendirmesi tahsis politikamız çerçevesinde belirlenen kurallar doğrultusunda yapılmaktadır. Limit artışları otomatik yapılmaktadır.

Hadi Taksitli Alışveriş Kredisi ile yaptığınız alışverişlerde taksit sayısı satın alacağınız ürünün niteliğine göre değişir. Taksit sayılarına ilişkin sınırlar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belirlenmektedir. Kâr oranı ise alacağınız ürünün niteliğine ve seçeceğiniz taksit sayısına göre değişmektedir.

Hadi Veresiye ve Hadi Taksitli Alışveriş Kredisi ile yapacağınız alışverişlerinizde herhangi bir tahsis ücreti veya masraf ödemezsiniz.

Hadi Veresiye için ödeme gününü başvurunuz sırasında kendiniz belirlersiniz. Ödeme yapmayı seçtiğiniz günde kullandığınız Veresiye limitin tamamını ödemeniz gerekmektedir.

Hadi Veresiye veya Hadi Taksitli Alışveriş Kredisi kullanabilmeniz için gerekli olan sözleşmeler ve formlar, alışverişinizin ödemesini yaparken oluşturduğunuz QR kod sonrası uygulama üzerinden size iletilecektir. Herhangi bir fiziki forma imza atmanıza gerek yoktur. Onaylamış olduğunuz sözleşme/formlara Hadi Veresiye uygulaması ana sayfasında yer alan "Tüm İşlemler" > "Sözleşmelerim/Belgelerim" menüsünden ulaşabilirsiniz.

Hadi Veresiye ekstreleri başvuru esnasında belirlemiş olduğunuz ödeme tarihinde tarafınıza e-posta aracılığı ile gönderilir. Ayrıca güncel toplam borç bilginizi Hadi Veresiye uygulamasındaki "Kredilerim" menüsünden her zaman görebilirsiniz.

Hadi Veresiye ile limitlerinizi aşmamak şartıyla, aynı ekstre dönemi içerisinde birden fazla işlem gerçekleştirebilirsiniz. Gerçekleştirdiğiniz harcamalar toplanarak harcama adediniz ve tutarınız olarak topluca iletilmektedir. Eğer ödeme gününden önce ödeme yaptıysanız, veresiye limitiniz ödeme tutarınız kadar açılacak ve kalan toplam borcunuz ödediğinız tutar kadar azalacaktır. Güncel toplam borç bilginizi Hadi Veresiye uygulamasında "Kredilerim" menüsünden her zaman görebilirsiniz.

Ara ödeme işlemi, en az 2 taksit tutarını karşılamak koşulu ile, dilediğiniz tutarda Hadi Taksitli Alışveriş Krediniz için yapabileceğiniz ödeme seçeneğini ifade eder. Ara ödeme olarak yapacağınız ödeme sonrası, ödeme planınız güncellenecektir. Hadi Veresiye ana sayfa üzerinden "Kredilerim > İlgili Kredi Seçimi> Ödeme Seçenekleri > Ara Ödeme" adımlarını takip ederek ara ödemenizi kolayca yapabilirsiniz.

"Erken Kapama", kalan anapara borcunu tek seferde ödeme yaparak, planlanan vadeden önce kullanmış olduğunuz limiti kapatabileceğiniz ödeme seçeneğini ifade eder. Erken kapama tutarı günlük olarak hesaplanmaktadır. Erken kapamanızı Hadi Veresiye uygulaması ana sayfası üzerinden "Kredilerim > İlgili Kredi Seçimi> Ödeme Seçenekleri > Erken Kapama" adımlarını takip ederek kolayca yapabilirsiniz.

Hadi Veresiye'de seçmiş olduğunuz ödeme gününe kadar ödemenizi gerçekleştirmezseniz, gecikme oranı üzerinden ödeme yapmanız gerekir. Gecikme durumunda ödeyeceğiniz tutar, sözleşmenizde belirtilen esaslara göre hesaplanır. Detaylı bilgilendirme sözleşmenizde yer almaktadır.

Taksit ödemenizi seçmiş olduğunuz ödeme gününe kadar yapmadığınız taktirde gecikme cezası, sözleşmenizde belirtilen esaslara göre hesaplanıp ödemeniz gereken tutara eklenir. Detaylı bilgilendirme, Hadi Taksitli Alışveriş Kredisi sözleşmenizde yer almaktadır.

Böyle bir durumla karşılaşırsanız, 0850 737 5454 numaralı Hadi Veresiye Müşteri Hattı'nı aramalısınız. Ayrıca Hadi Veresiye uygulamasında yer alan Canlı Destek hattından da yardım alabilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürün, iade koşullarını sağlıyor ise satın aldığınız ürüne ait iade işlemlerinizi alışveriş fişi ile birlikte tüm A101 mağazalarından alışverişten sonraki 14 gün içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. İade işlemi sonrası Hadi Veresiye veya Hadi Taksitli Alışveriş Kredisi ürününe iade tutarına bağlı olarak geri ödeme olacaktır. Eğer Hadi Veresiye veya Hadi Taksitli Alışveriş Krediniz ile birden fazla ürün almışsanız ve bu ürünlerin tümünü iade etmek isterseniz, kullanmış olduğunuz Veresiye veya Taksitli Alışveriş tutarının tamamı iptal/iade olacaktır.

Bu işlem için erken kapama yapmalısınız. Erken kapama işlemi, kullandığınız limitin kalan anapara borcunu tek seferde ödeyerek, planlanan vadeden önce sonlandırabileceğiniz ödeme seçeneğini ifade eder. Erken kapamanızı Hadi Veresiye uygulaması ana sayfası üzerinden "Kredilerim > İlgili Kredi Seçimi> Ödeme Seçenekleri > Erken Kapama" adımlarını takip ederek Hadi Hesap bakiyenizden kolayca yapabilirsiniz. Bir diğer yöntem olarak, Hadi Veresiye Müşteri Hattı'na erken kapama talebinizi iletip size verilecek kredi numarası bilgisi ile Yapı Kredi Bankası fatura ödeme kanallarınından erken kapama yapabilirsiniz.

Ürününüzü, satın aldığınız fişi ile birlikte satın aldığınız mağazadan iade ettiğinizde Hadi Taksitli Alışveriş Krediniz de kapatılır. Eğer kullandığınız Hadi Taksitli Alışveriş Krediniz için ödeme yaptıysanız, geri ödeme hesabınıza otomatik olarak yapılacaktır.

Hadi Veresiye Müşteri Hattı numarası: 0850 737 5454.

Ayrıca sorularınız için mobil uygulamada yer alan "Canlı Destek" hattından da hızlı şekilde yardım alabilirsiniz.

Hadi Veresiye mobil uygulaması üzerinden tüm kampanyalarımıza ulaşabilirsiniz. Yeni kampanyalarımız hakkında iletişim kanallarımız aracılığıyla sizi mutlaka haberdar edeceğiz.

Hadi Veresiye /Hadi Taksitli Alışveriş limitin için ödeme gününü başvurun sırasında kendin belirlersin. "Ödeme günü değişikliği" işlemini Hadi ana sayfanın altındaki “Krediler” menüsüne tuşlayarak “Ödeme Günü” seçeneğinde yazan “Güncelle” butonuna basıp istediğinizi tarihi seçerek yapabilirsin. Ödeme günü değişikliğinden, mevcut kredilerin etkilenmemektedir. Yeni kullanacağın kredilerinin ödemelerini yeni seçtiğin ödeme gününde yapmaya başlayabilirsin. Ödeme günü değişikliği, bir yıl içerisinde en fazla 3 kere yapılabilmektedir.

Hadi Veresiye limitinize ait ödeme planı detaylarına Hadi Veresiye ana sayfa üzerinden "Tüm İşlemler > Kredilerim > Veresiye Kredi > Açık Kredilerim" adımlarını takip ederek; Hadi Taksitli Alışveriş limitinize ait ödeme planı detaylarına ise "Tüm İşlemler > Kredilerim > İlgili Kredi Seçimi > Kredi Detayları > Detaylı Ödeme Planı" adımlarını takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz.

Yapılandırma ve ödeme planı değişikliği işlemleri hakkında detaylı bilgiye 0850 737 54 54 no'lu Hadi Veresiye Müşteri Hattı'nı arayarak ulaşabilirsiniz.

Ödeme planınızın detaylarına Hadi Veresiye ana sayfası üzerinden "Kredilerim > İlgili Kredi Seçimi > Kredi Detayları > Detaylı Ödeme Planı" adımlarını takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Görüntülediğiniz ödeme planının sağ üstte bulunan buton ile paylaşımını kolayca yapabilirsiniz.

Simkart bloke işlemleri için 0850 737 5454 Hadi Veresiye Müşteri Hattı'nı arayarak destek alabilirsiniz.

Hadi Veresiye giriş ekranı üzerinden "Giriş Yap" ile şifre giriş ekranına gelindikten sonra, "Şifremi Unuttum?" seçeneğine tıkladığınızda "Şifreni Nasıl Sıfırlamak İstersin?" sorusuna, "Güvenlik Sorusunu Cevaplayarak" seçerek ilerlediğinizde cep telefonnuza bir SMS Kodu gönderilecektir. Cep telefonunuza gönderilen SMS kodunun girişini yaptığınızda tanımladığınız "Güvenlik Sorunuz" karşınıza çıkar. Doğru cevabı ilgili alana girişini yaptıktan sonra yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Hadi Veresiye ana sayfasında sol üst köşede yer alan "Profil menüsü > Güvenlik ve Tercihler> Şifre Değiştir" seçeneğine tıklayarak yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Hadi Veresiye şifrenizi art arda "3" kez hatalı girdiğinizde, hesabınız güvenlik tedbirleri nedeniyle bloke olmaktadır.

Şifrenizi oluştururken, dikkat etmeniz gereken bazı kurallarımız bulunmaktadır:

 • Şifreniz 6 haneden oluşmalıdır,
 • Şifreniz daha önce belirlediğiniz 3 şifre ile aynı ya da 12345 gibi birbirini takip eden sayılardan oluşmamalıdır,
 • Güvenliğiniz için şifrenizin, TCKN ya da doğumgünü gibi kolay tahmin edilebilir bilgilerden oluşmamasını tavsiye ederiz.

Vefat durumunda kanuni varislerin 0850 399 36 36 numaralı hattımızdan Hadi Çağrı Merkezi'nin arayarak; veraset belgesi, imzalı dilekçe ve varis kimlik fotokopisinin mail yolu gönderilmesi için destek alması gerekmektedir. Sonrasında yapılacak kontroller ile kanuni varis iseniz tarafınıza ayrıca detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

İletişim izni verme veya iletişim iznini iptal etme işlemleri, Hadi Veresiye Uygulaması ana sayfasında, ekranın nın sol üst köşesinde yer alan "Profil > İzin Tercihleri" adımlarını takip ederek kolayca düzenlenebilmektedir.

Hadi Veresiye uygulamasında belirlediğin şifrenin, uygulamaya her girişinde tekrardan sorulmaması için verdiğin izne istinaden yapılan işlemdir.

Hadi Veresiye uygulamasında size özel tanımlanan limitleri kullanabilmeniz için tekrar kimlik doğrulaması yapmadan, Hadi'deki kimlik bilgilerinizin verdiğiniz izne istinaden Hadi Veresiye uygulamasına aktarılmasıdır. Verdiğiniz izinle beraber tekrar bir kimlik doğrulaması işlemi yapmanıza gerek kalmaz.

Hadi Veresiye veya Hadi Taksitli Alışveri Kredisini kullanırken bireysel tüketici kredileri kapsamında, ürün finansmanı hizmetinden faydalanıyorsunuz. Kredilerimiz nakit kredi değil, satın alınmak istenen ürüne özel kullandırılan alışveriş kredileridir.

Otomatik ödeme talimatı vererek Hadi Veresiye veya Hadi Taksitli Alışveriş Kredisi ödemelerinizi, Hadi aracılığı ile yapabilirsiniz. Hem ödelerinizi takip etme derdinden kurtulursunuz hem de bu işlem için herhangi bir masraf ödemezsiniz. Ödeme talimatı vermek için Hadi uygulaması içinde "Tüm İşlemler" menüsü altından "Talimatlar > Hadi veresiye > Yeni Talimat > TC Kimlik Numarası girişi > Devam butonu > Kayıt Adı (herhangi bir kısa isim verilebilir) > Kaydet butonu" üzerinden hızlıca otomatik ödeme talimatı oluşturabilirsiniz.

Oluşturmuş olduğunuz otomatik ödeme talimatını Hadi uygulaması içinde "Tüm İşlemler" menüsü altında, "Talimatlar > Hadi Veresiye Talimatları" üzerinden kaydedilmiş talimat üzerine tıklayıp "Otomatik Ödeme" seçeneğinin yanındaki yeşil tuşa bastığınızda karşınıza çıkacak olan "İşlem Onay" ekranında "Durdur" seçeneğini tıklayarak kolayca iptale çekebilirsiniz.

Hadi Birlikte'ye istediğin kişiyi davet edebilirsin. Davet ettiğin kişi Hadi'li olduktan sonra gruba dahil olabilir. Unutma grubunda en fazla 10 kişi olabilirsiniz.

Hadi Birlikte'de o ay içinde hak kazandığınız kazanımlar sonraki ayın 5'inde hesabınıza yatırılır.

Hadi Birlikte grubunu değiştirmek istersen değiştirebilirsin ancak yılda 2 kez değişiklik hakkın var.

 • Taksitli alışveriş limitin, bol taksit seçeneği ile alışverişi kolaylaştırıyor, ihtiyaçları almak için beklemeye son veriyor. Tüm A101'lerde küçük ev aletlerinden tekstil ürünlerine, beyaz eşyadan mobilyaya kadar binlerce çeşit ürün yüksek taksit seçenekleri ile seni bekliyor.
 • Bu taksit ve oranlarla alışveriş çok kolay!

Hadi uygulamasını indirip, müşteri olma adımlarını tamamladıktan sonra Hadi uygulamasına giriş sağlayıp ana sayfada bulunan "Limitini Öğren" seçeneğinden başvurunu yaparak başvuru sonucunu anında öğrenebilirsin.

Limit başvurunun değerlendirmesi tamamlandığında 0850 399 36 36 numaralı hattımızdan Hadi Çağrı Merkezi sana ulaşacak ve işlemini tamamlayacaktır.

Hadi üzerinden tek başvuru yaparak hem Hadi Veresiye, hem de Hadi Taksitli alışveriş limiti için başvurmuş olursun. Başvurun değerlendirme sistemimiz tarafından olumlu sonuçlanırsa, sana özel limitlerini anında öğrenebilirsin.

Hem Hadi Veresiye, hem de Taksitli alışveriş limitin 1 ay süreyle geçerlidir. Sana özel tanımladığımız limitleri, geçerlilik tarihine kadar ister tek seferde, istersen farklı zamanlarda kullanabilirsin.

Limit değerlendirmesi tahsis politikamız çerçevesinde belirlenen kurallar doğrultusunda otomatik olarak yapılıyor. Ayrıca limit artış başvurusu yapmana gerek bulunmamaktadır.

Hadi Veresiye alışveriş ve Hadi Taksitli alışveriş limitlerini senin için ayrı olarak kullanabileceğin limitler olarak tanımlıyoruz. Böylece bir limitinden yaptığın harcama yaptığında, diğer limitini etkilemiyor.

Hadi Veresiye alışveriş limiti, tüm A101 ve English Home mağazalarında kullanabileceğin ve belirlediğin ödeme gününde ödemelerini yapabileceğin, sana özel tahsis edilmiş bir limittir.

Hadi Taksitli alışveriş limiti, taksitli satışı olan mobilya, televizyon, buzdolabı, tablet ya da elektrikli küçük ev aletleri gibi ürünleri tüm A101'lerden ve anlaşmalı olduğumuz markalardan, taksitli olarak satın alabileceğin sana özel tahsis edilmiş limittir.

Hadi Veresiye alışveriş limitini A101 ve English Home mağazalarından yapacağın bütün alışverişlerin için kullanabilirsin

Hadi Taksitli alışveriş limitini, gıda ürünleri hariç, A101, English Home gibi anlaşmalı olduğumuz mağazalardan elektrikli küçük ev aletleri, elektronik eşya, mobilya vb. kategorilerdeki harcamalarını taksitli olarak gerçekleştirmek için kullanabilirsin.

Hadi Taksitli alışveriş limitin ile yapacağın alışverişlerde taksit sayısı, satın alacağın ürünün niteliğine göre değişir. Taksit sayılarına ilişkin sınırlar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belirlenmektedir.

Hadi Veresiye ve Hadi Taksitli alışveriş limiti ile yapacağın alışverişlerinde tahsis ücreti ödemezsin.

Kullandığın Hadi Veresiye alışveriş limiti için ödeme gününü başvurun sırasında kendin belirlersin. Ödeme yapmayı seçtiğin günde, ay içinde kullandığın Hadi Veresiye limitin ve bu harcamaların üzerinden oluşan kar tutarı ile KKDF ve BSMV'nin tamamını ödemen gerekmektedir. Hadi Veresiye için ödeme tarihini Hadi uygulaması içinden dilediğin zaman sonraki aylarda geçerli olacak şekilde değiştirebilirsin.

Hadi Taksitli ile yaptığın alışverişine ait taksit adedin alışverişin öncesinde gösterilmekte olup alışverişin sonrasında taksit sayısını arttıramazsın.

Hadi Veresiye ve Hadi Taksitli alışveriş limitlerini şu an için tüm A101 ve English Home mağazalarında kullanabilirsin.

Hadi Veresiye alışveriş limiti ekstrende gösterilen geri ödeme tutarın, ekstrenin oluşturulduğu tarihe kadar geçen gün baz alınarak yaptığın harcamalar ve bu harcamalar üzerinden harcamana ait kar oranı ile KKDF ve BSMV tutarları dahil edilerek hesaplanmaktadir.

Hadi Veresiye veya Hadi Taksitli alışveriş limitini kullanabilmek için herhangi bir fiziki forma imza atmana gerek yok. Sözleşmelerini limite başvuru yaptıktan sonra, limitlerin gördüğü anda hemen onaylayabilirsin. Bu şekilde onay vermezsen de ilk veresiye/taksitli kullanımında ilgili krediye dair dokümanları bir defaya mahsus onaylaman gerekir.

Temmuz 2024 öncesi yapılan her harcama için onayladığın sözleşmelere Krediler>Kredi Detaylarım>İlgili Kredi Seçimi>Kredi Sözleşmeleri üzerinden ulaşabilirsin. Temmuz 2024 sonrası tek sözleşmeye onay vererek ilerleyeceğin için, ana menüde sol üst köşede bulunan Profil>Sözleşmeler butonlarına basarak tüm kredi sözleşmelerinize ulaşabilirsin.

Güncel toplam borç bilgini Hadi uygulamasında "Kredilerim>Kredi Detaylarım>İlgili Kredi seçimi" ile her zaman görebilirsin.

Hadi Veresiye alışveriş limitin ile ekstre dönemi içerisinde gerçekleştirdiğin harcamalar toplanarak harcama adedi ve harcama tutarı olarak toplu şekilde ekstrende gösterilmektedir. Güncel toplam borç bilgini uygulama içinden "Kredilerim" menüsünden her zaman görüntüleyebilirsin.

Tahsis politikamız çerçevesinde belirlenen kurallar doğrultusunda periyodik olarak limit değerlendirilmesi yapılmaktadır. Limitin bu nedenle düşmüş olsa bile ilerleyen dönemlerde ödeme alışkanlığına bağlı olarak limitlerin düzenli olarak sürekli gözden geçirilmektedir.

Başvurunun değerlendirmesi devam etmekte olup, başvuru sonucun hakkında seni mutlaka bilgilendireceğiz.

"Erken kapama" işlemi ile kalan anapara borcunu tek seferde ödeme yaparak, planlanan vadeden önce kullanmış olduğun limiti kapatabileceğin ödeme seçeneğini ifade eder. Erken kapama tutarı günlük olarak hesaplanmaktadır. Erken kapama indirimin hesaplatılarak, kapama işlemini Hadi uygulaması ana sayfası üzerinden "Kredilerim >Kredi Detaylarım> İlgili Kredi Seçimi> Ödeme Seçenekleri > Erken Kapama" adımlarını takip ederek kolayca yapabilirsin.

Hadi Veresiye alışveriş limiti / Hadi Taksitli alışveriş limiti başvurularını, kredi değerlendirme kriterlerimiz doğrultusunda sonuçlandırılmaktadır. Maalesef başvuruna şu an için olumlu yanıt veremiyoruz. Limit atama kontrollerimiz sürekli devam ettiğinden ilerleyen dönemlerde güncel bilgilerine göre başvurunu tekrar değerlendireceğiz.

Hadi Veresiye / Hadi Taksitli alışveriş limitin için seçmiş olduğun ödeme gününe kadar ödemeni gerçekleştirmezsen, gecikme oranı üzerinden ödeme yapman gerekir. Gecikme durumunda ödeyeceğin tutar, sözleşmende belirtilen esaslara göre hesaplanır. Detaylar sözleşmende yer almaktadır.

İade etmek istediğin ürün, iade koşullarını sağlıyor ise satın aldığın ürüne ait iade işlemlerini alışveriş fişi ile birlikte tüm A101 veya English Home mağazalarından gerçekleştirebilirsin. İade işlemi sonrası Hadi Veresiye alışveriş limitine veya Hadi Taksitli alışveriş limitine, ürünün iade tutarına bağlı olarak tutar iadesi yapılıyor olacaktır.

İade etmek istediğin ürün, iade koşullarına uygunsa, ürünü fişiyle beraber satın aldığın A101 mağazalarına götürerek 14 gün içinde iptal/cayma hakkını kullanabilirsin. Ürün/ürünlerini iade ettiğin taktirde kullanmış olduğun Hadi Veresiye alışveriş limitin veya Hadi Taksitli alışveriş limitin iptal/iade olacaktır.

İade etmek istediğin ürün, iade koşullarına uygunsa, ürünü fişiyle beraber satın aldığın A101 veya English Home mağazalarına götürerek 14 gün içinde iptal/cayma hakkını kullanabilirsin. Ürün/ürünlerini iade ettiğin taktirde kullanmış olduğun Hadi Veresiye alışveriş limitin veya Hadi Taksitli alışveriş limitin iptal/iade olacaktır.

Ürününü, satın aldığın fişi ile birlikte satın aldığın mağazadan iade ettiğinde Hadi Veresiye / Hadi Taksitli Alışveriş limitin de kapatılır. Eğer kullandığın Hadi Veresiye / Hadi Taksitli Alışveriş limitin için ödeme yaptıysan, Hadi hesabına iade tutarı ödemesi otomatik olarak yapılır.

Hadi Veresiye /Hadi Taksitli Alışveriş limitin için ödeme gününü başvurun sırasında kendin belirlersin. "Ödeme günü değişikliği" işlemini Hadi ana sayfanın altındaki “Krediler” menüsüne tuşlayarak “Ödeme Günü” seçeneğinde yazan “Güncelle” butonuna basıp istediğinizi tarihi seçerek yapabilirsin. Ödeme günü değişikliğinden, mevcut kredilerin etkilenmemektedir. Yeni kullanacağın kredilerinin ödemelerini yeni seçtiğin ödeme gününde yapmaya başlayabilirsin. Ödeme günü değişikliği, bir yıl içerisinde en fazla 3 kere yapılabilmektedir.

Yapılandırma ve ödeme planı değişikliği işlemleri hakkında detaylı bilgiye 0850 399 36 36 nolu Hadi Müşteri Hattı'nı arayarak ulaşabilirsin.

Ödemelerini Hadi uygulaması üzerinden yapabilirsin. Ayrıca hesabında para yoksa, tüm A101 mağazalarından TOMBank cari hesabına ücretsiz para yatırıp, Hadi uygulamasından kredi ödemelerini yapabilirsin.

Vefat durumunda kanuni varislerin 0850 399 36 36 numaralı hattımızdan Hadi Çağrı Merkezi'nin arayarak; veraset belgesi, imzalı dilekçe ve varis kimlik fotokopisinin mail yolu gönderilmesi için destek alması gerekmektedir. Sonrasında yapılacak kontroller ile kanuni varis isen tarafına ayrıca detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

Hadi Taksitli alışveriş limitine ait ödeme planı detaylarına Hadi uygulaması üzerinden "Krediler > Kredi Detaylarım >İlgili Kredi Seçimi> Kredi Özeti> Detaylı Ödeme Planı" adımlarını takip ederek kolayca ulaşabilirsin.

Hadi olarak bireysel tüketici kredileri kapsamında ürün finansmanı hizmeti sağlamaktayız. Kredilerimiz nakit kredi olmayıp, satın alınmak istenen ürüne özel sunulan bireysel finansman ürünleridir.

TL, döviz/altın ve vadeli hesaplarındaki bakiyeyi sıfırlayıp kredi ve kredi kartı ödemelerini tamamladıktan sonra 0850 399 36 36 Hadi Destek Hattı’ndan bize ulaşıp hesap silme talebini iletebilirsin. Talebine istinaden, gerekli incelemeler tamamlandıktan ve sürece engel bir durum olmadığı tespit edildikten sonra hesabın hızlıca silinir.

Hadi Gold’a üye olarak A101, English Home ve Eve’de Hadi Kredi Kartın ile yapacağın harcamalarda kampanya şartları kapsamında nakit iade kazanırsın. Sen de hemen ömür boyu ücretsiz Hadi Kredi Kartına başvur, harcadıkça kazanmaya başla!

Belirlediğin ekstre kesim gününde ekstren kesilir ve ilgili dönemde yapmış olduğun harcamalar kartına borç olarak yansıtılır. Ekstren kesildiğinde ödemeni Hadi’den kolayca yapabilirsin. Ayrıca yurt içi ATM’lerden borç ödeme işlemini yapabilir veya başka banka hesabından kredi kartına ödeme yapabilirsin.

Hadi Kredi Kartını teslim aldıktan sonra “Kart Ayarları” menüsünden “Şifre Belirle” butonu ile 4 haneli şifreni belirleyebilirsin. Yeni şifreni kullanarak Hadi Kredi Kartın ile yapacağın ilk fiziksel işlemini temaslı ve şifreli yapman gerekmektedir.

Sadece limit atandığında veya veresiye/taksitli limitini ilk kullandığında, tek sefer için tüm sözleşmeler toplu olarak onaylanır. Tüm kredi tipleri içi toplamda 6 adet sözleşmeye onay verilir.

Tasarrufların katılım bankacılığı prensipleri doğrultusunda, faizsiz bankacılık anlayışı çerçevesinde sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerinin finansmanında değerlendirildiği ve gelirinin banka ile hesap sahibi arasında kar zarar ortaklığı çerçevesinde paylaşıldığı bir hesap türüdür. Bu nedenle de hesap açıldığı anda vade sonunda ne getiri elde edileceği belli değildir.

Vadeli Hesap (Katılma hesabı); Mudarebe akdi üzerine kuruludur. Mudarebe akdi; taraflardan birinin parasını, diğerinin ise o parayı çalıştırmak yönünde ki emeğini ortaya koyması ve paranın çalıştırılması sonucu elde edilen karın taraflar arasında en başta belirlenen kar paylaşım oranı üzerinden bölüşülmesi anlaşmasıdır.

Hesap detaylarım menüsünden vade başlangıç ve bitiş tarihlerini görüntüleyebilirsin.

Sadece TL para cinsiyle açılabilmektedir. USD, EUR ve Altın cinsinden Vadeli Hesap şu an açılamamaktadır. Açılabildiğinde seni ayrıca bilgilendireceğiz. Bizi takip etmeye devam et 😊

Kar Paylaşım Oranı; kar zarar ortaklığı çerçevesinde toplanan fonların hesap sahipleriyle bankamız arasında paylaştırılacağı orandır. Örneğin; %90’a %10 paylaşım oranıyla açılmış bir katılma hesabı için, vade sonunda elde edilen karın %90’ı müşteriye, %10’u bankamıza kalacaktır. Bu %90 kar paylaşım oranı ile ne kadar getiri elde edilebileceği vade başında bilinmemektedir.

Vadeli hesabın açıldığı anda geçerli olan kar paylaşım oranın, vade bitimine kadar aşağı veya yukarı yönlü olması fark etmeksizin değiştirilemez.

Vadeli Hesap asgari hesap açılış tutarı 2.500 TL’dir.

Kapatılmayan Vadeli Hesaplar, vade günlerinde aynı vade gün sayısı ile ve yenileme tarihinde geçerli olan kar paylaşım oranı üzerinden otomatik olarak tekrar yenilenir.

Vadeli Hesabının vadesinden önce, asgari hesap açılış tutarının altına inmemek kaydıyla, para çekebilirsin. Hesapta asgari bulunması gereken tutar 2.500 TL’dir. 2.500 TL’nin altına inecek şekilde vadeli hesabından bir işlem yapman durumunda vadeli hesabın kapanarak kalan bakiye TL vadesiz hesabına aktarılacaktır.

Vadeli hesabından direkt para çıkışı olacak bir işlem yapılamamaktadır. Örneğin; EFT, Havale, Fatura Ödemesi vb işlemlerini Vadeli Hesabından gerçekleştiremezsin. İlgili işlem için vadeli hesabında bulunan ihtiyaçların için kullanacağın bakiyeni önce vadesiz hesabına alman gerekmekte ve işlemi vadesiz hesabından yapmalısın.

Vadeli hesaplarına hesap açılış günü ve vade günlerinde ilave para yatırılabilirsin. Vade ortasında para ekleme yapılamamaktadır.

Vadeli hesaplarını sadece 7 gün, 32 gün, 46 gün, 62 gün, 92 gün ve 181 gün olarak açabilirsin.

Vadeli Hesap kapama yapmak için, öncelikle Hadi içerisinde; HESAP/KART menüsü içerisine giriş yap, Sonrasında ise Hesap Detay Menüsünden; Hesap İşlemlerine tıklayarak “Hesabını Kapat” seçeneği üzerinden kapatma işlemini gerçekleştirebilirsin.

Vadeli ve Vadesiz hesaplarının toplamının, 650.000 TL’ ye kadar olan kısmı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesi altındadır.

Vadeli hesabına verilen kar payı, vade gün sayın ile ilişkilidir. En az 7 günlük Vadeli Hesap açabilirsin. Örneğin 7 günlük bir Vadeli Hesap açman durumunda, 7 günün sonunda kar payın hesabına geçecektir.

Vadeli hesabını açtığın gün ve vade günlerinde Vadeli Hesabının üzerine para ekleme yapabilirsin.

7, 32, 46, 62 ve 92 günlük açılmış Vadeli Hesaplar için, vade sonunda hesaba yatan kar payının %7,5’i, 181 günlük vadeli hesaplar için ise %5’i stopaj olarak kesintiye uğrar.

Evet. Asgari hesap açılış tutarı olan 2.500 TL’ye kadar kısmi çekim yapabilir veya istediğinde tamamen kapatabilirsin.

Hayır. Vadeli Hesabına alacağın getiri yapılacak yatırımlar sonucunda elde edileceği için vade günü gelmeden belli değildir.

18 yaşından küçük kişilere bankamızda hesap açılamadığı için çocuğuna ait bir müşteri numarası altında Vadeli Hesap açılamamaktadır.

Evet. Asgari hesap açılış tutarı olan 2.500 TL’ye kadar kısmi çekim yapabilir veya istediğinde tamamen kapatabilirsin.

Vadeli hesabında kalan tutar üzerinden kâr alırsın. Kısmi çekim yaptığın tutar için kâr alamazsın.

Evet. En fazla 15 adet Vadeli hesap açabilirsin.

Sadece Hadi üzerinden Vadeli Hesap açabilirsin. Çağrı merkezimiz üzerinden vadeli hesap açamazsın.

Vadeli hesap açtığınız gün yatırdığınız birikiminiz, aynı gün yatırıma yönlendirilemeyebilmektedir. Bu nedenle bir zarar oluşmasını engellemek adına, mevzuatın da belirttiği şekilde ve diğer banka örneklerinde de olduğu gibi, vadeli hesaplarda 1 iş günü valör uygulanmaktadır. Fakat bu sadece hesap açılışında geçerlidir. Vade yenilemenizde tekrardan bir valör uygulanmamaktadır.

Katılım bankalarında açılabilen ve istenildiğinde kısmen veya tamamen geri çekilebilme özelliği taşıyan ve karşılığında hesap sahibine herhangi bir getiri ödenmeyen vadesiz fonların oluşturduğu hesaplardır.

Katılım Bankacılığı Prensiplerine göre Karz akdi üzerine kuruludur. Karz akdi; tüketim ödüncüdür. Para ya da mislî bir malı (mislî mal: piyasada benzeri bulunabilen mallar) fazlalık talep etmeden ödünç vermeye karz denir. Karz akdi ile borç veren kişi, verdiği borcu dilediği zaman geri talep edebilir.

Bankamızda sadece TL, USD, EUR ve Altın cinsinden vadesiz hesap açabilirsin.

Her para cinsi için en fazla 1 adet Vadesiz Hesabın olabilir. Bu doğrultuda da, TL Vadesiz Hesabın müşteri olma işlemi sonrasında zaten açılmış olacağı için, Hesap aç menüsünden yeni bir TL Vadesiz hesap açamazsın. Hesap aç menüsünden sadece USD, EUR ve Altın vadesiz hesap açabilirsin.

USD, EUR ve Altın Vadesiz Hesaplarını Hadi üzerinden, hesap detay sayfasından kapatabilirsin. TL Vadesiz hesabını ise bu menüden kapatamazsın. TL Vadesiz Hesabının kapanması, hizmet alımının sona ermesi anlamına geldiğinden ilgili işlem için çağrı merkezine ulaşman gerekmektedir.

Vadesiz Hesap açmak çalınma ve kaybolma riskine karşı güvence altına girmeni sağlar ve seni nakit taşıma riskinden kurtarır. Vadesiz Hesabını kullanarak bankacılık işlemlerini HADİ üzerinden rahatlıkla yapabilir, otomatik ödeme talimatı verebilir ve nakit taşımak zorunda kalmadan ödemelerini gerçekleştirebilirsin.

Şu an sadece TL’ni transfer edebilirsin. USD, EUR ve Altınını transfer edebilmen için çalışmalarımız devam etmektedir.

Veresiye ürününde iki ay erteleme süresi, “harcama tarihi” bazında 45 ila 75 gün arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Bankamızda bulunan Danışma Komitesi tüm ürün işleyişlerimizi incelemekte ve süreçte uygunluklarına göre ilerlenmektedir. Vadeli (Katılma Hesap) ürünümüze ait icazet belgesine de web sitemizdeki ürünlerimiz sekmesinden; Katılma Hesabı ürün detayına giderek; ürünümüze ait icazet belgesini inceleyebilirsiniz. Dilersen buraya tıklayarak da Vadeli Hesap ürünümüzün icazet belgesine ulaşabilirsin.

Güncel Kar Paylaşım oranlarımızı öğrenmek için tıkla.